Samodzielny montaż haka holowniczego do...
Komentarze: 0
Decydując się na ciągnięcie jakiejkolwiek przyczepy musimy na sam początek dostosować nasz czterokołowiec – mowa w tym miejscu niezbicie o montażu haka holowniczego. Czy możliwy jest samodzielny montaż, czy też jedynym rozwiązaniem jest zamówienie tego fachowym zakładom zajmującym się dystrybucją i montażem haków holowniczych, lub chociażby Autoryzowanej Stacji Obsługi danego producenta samochodu?
Pewny hak holowniczy w atrakcyjnej cenie można kupić tutaj http://taniemoto.pl/15-haki-holownicze-Chrysler.
Haki holownicze – i tak, i nie...
Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie ma bezsprzecznej odpowiedzi, dlatego że wszystko zależy od naszych zdolności manualnych, urządzeń, którymi dysponujemy, czasu, który możemy poświęcić na zestaw jak i od modelu auta. Zaczynając od tego ostatniego, to nie każdy fabrykant na etapie projektu danego modelu przewidywał możliwy późniejszy montaż haka holowniczego – brak odpowiednich wzmocnień w tylnej części płyty podłogowej, lub też brak przyrządzonych miejsc montażowych na wkręcenie stosownych śrub montujących belkę haka holowniczego. Jednym z takich samochodów jest Mazda 6, gdzie konieczne jest wiercenie otworów w płycie podłogowej i z tego powodu najłatwiej zlecić montaż profesjonalnym zakładom, które nie tylko zamocują hak, natomiast również należycie zabezpieczą wywiercone otwory przed możliwą korozją i rdzą.
Damy radę!
Wielokrotnie, o ile otwory montażowe są już przygotowane, montaż haka holowniczego ogranicza się do przykręcenia niewielu śrub i podłączenia elektryki na szybko złączkach, co możemy z własnej inicjatywy sporządzić w garażu oszczędzając kilkaset złotych na profesjonalnym montażu.
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mocnego haka holowniczego polecam http://taniemoto.pl/43-haki-holownicze-Renault.
Dodaj komentarz