lis 22 2015

Osłona kuli haka


Komentarze: 0

Składnikiem, który najszybciej poddaje się zużyciu w przypadku haka holowniczego jest jego kula. To od jej średnicy i jej stanu zależy to, czy możemy bezpiecznie ciągnąć dowolną przyczepę, czy też wskazana jest wymiana kompletnego haka. W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć kulę haka, aby przez długi czas nam służyła i przyzwoliła na dużo lat ciągnięcia przyczepy? Czy lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowych materiałów do zabezpieczenia kuli?

 

Trwały hak holowniczy w atrakcyjnej cenie można kupić tutaj http://taniemoto.pl/27-haki-holownicze-Kia.

 

Dopuszczalna średnica i stan kuli haka holowniczego

 

Zacząć powinno się od tego, iż dopuszczalna średnica kuli haka holowniczego to 49 milimetrów. Jeżeli będzie ona mniejsza, to zaczep nie będzie działał należycie i nie będzie dawał odpowiedniego podparcia przyczepie – w skrajnym wypadkach realne jest chociażby samoistne rozpięcie się zestawu, co skutkować może nadzwyczaj groźną sytuacją na drodze! Z tego też względu ogromnie poważne jest troszczenie się o jej prawidłowy stan chociażby wówczas, kiedy nie korzystamy z haka dość często.

 

Haki holownicze – osłonka

 

Podstawą zabezpieczenia kuli haka holowniczego jest jej izolacja od szkodliwych warunków atmosferycznych, które mogłyby wywołać jej korozję. W sklepach z dodatkami do haków holowniczych czy też w sklepach motoryzacyjnych za parę złotych nabędziemy specjalne nakrywki na kulę haka holowniczego, jeżeli tylko nie otrzymaliśmy takiej powłoki w zestawie z hakiem, zniszczyła się, bądź też ją po prostu zawieruszyliśmy. W przypadku nieużywania haka warto natrzeć kulę jakimkolwiek smarem stałym, który dodatkowo oddzieli ją od wpływu wody.

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mocnego haka holowniczego polecam http://taniemoto.pl/44-haki-holownicze-Rover.

martura36   
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz