lis 22 2015

Uderzenie w hak?


Komentarze: 0

Wielu kierowcom wydaje się, iż hak holowniczy jest nie tylko narzędziem pozwalającym podłączenie jakiejkolwiek przyczepy, czy to lawety, przyczepy do przewozu koni, czy chociażby przyczepy kempingowej, lecz też wspaniałym czujnikiem parkingowym. Niezwykle często możemy ujrzeć na naszych ulicach prowadzących, którzy istotnie w ten sposób traktują hak holowniczy z tyłu swojego pojazdu i parkują aż do czasu, kiedy poczują uderzenie w mur. Wreszcie to wyłącznie metalowy hak holowniczy...

 

Solidny hak holowniczy w atrakcyjnej cenie można kupić tutaj http://taniemoto.pl/12-haki-holownicze-Audi.

 

Kula haka holowniczego

 

Pomimo tego, iż hak holowniczy nie jest skomplikowanym urządzeniem i poniekąd w każdym calu składa się z metalu, to nie został on zaprojektowany jako czujnik uderzeniowy. Każde natarcie w hak może sprawić nie tylko spłaszczenie kulistej kuli haka holowniczego uniemożliwiając adekwatne i bezpieczne utwierdzenie uchwytu od przyczepy.

 

Wygięcie haka i podwozia?

 

Każde natarcie w hak holowniczy może być również okolicznością wygięcia się nie tylko kuli, belki mocującej hak, ale zarówno płyty podłogowej auta zważywszy na to, że to rzecz jasna do niej na dobre osadzona jest belka haka – wszelkie obciążenia przenoszone są równomiernie, a w takim razie najwątlejszy podzespół w całym układzie zawsze może ulec uszkodzeniu.

 

Haki holownicze - tylko wymiana!

 

Jedynym rozwiązaniem przy kolizji, czy uderzeniu jest wypróbowanie wszystkich mocowań i stanu haka. Jeśli jedynie coś budzi nasz niepokój i pobudza wątpliwości – zaniechajmy używania takiego haka holowniczego i wymieńmy go na nowy egzemplarz. Będzie nas to kosztowało w okolicach kilkuset złotych, jednakże czy opłaca się szczędzić na potencjalnym bezpieczeństwie?

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem trwałego haka holowniczego polecam http://taniemoto.pl/49-haki-holownicze-Subaru.

martura36   
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz